ROG Phone 9 internette ilk kez göründü: İşte bazı detaylar

ASUS, bu yılın Ocak ayında piyasaya sürdüğü ROG 8 serisinin ardından, ROG 9 serisini de tanıtmaya hazırlanıyor. Henüz lansman tarihine birkaç ay olsa da, ROG 9 serisi internette ASUSAI2501C model numarasıyla ilk kez görüldü.

ROG Phone 8’in halefi olan bu yeni serinin, ROG 9 ve ROG 9 Pro olmak üzere iki modelden oluşacağı ve 2025’in ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği öngörülüyor. Ancak, yukarıda belirtilen model numarasının hangi modele ait olduğu henüz belli değil.

Yeni serinin, bu yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya sürülecek olan Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini barındıracağı belirtiliyor. Snapdragon 8 Gen 4’ün, 4.00 GHz üzeri saat hızına sahip olduğu biliniyordu. Weibo’daki Digital Chat Station adlı kullanıcının iddiasına göre, SM8750 prototipi 4.2GHz saat hızına ulaştı ve tek çekirdek testinde 3K, çok çekirdek testinde ise 10K puan aldı. Bu, Apple A17 Pro’nun puanlarının üzerinde bir performans sergilediğini gösteriyor. Üstelik bu değerlerin, hala prototip aşamasında olan Snapdragon 8 Gen 4 için daha da iyileştirilebileceği düşünülüyor.

ASUS’un oyun odaklı cihazları, yüksek performansı sürdürmek için gelişmiş soğutma sistemlerine sahip olmasıyla biliniyor ve ROG 9 serisinin de bu geleneği sürdüreceği tahmin ediliyor. Ayrıca, serinin en yeni yonga seti dışında, oyun deneyimini artırmak için tetik düğmelerini de koruyacağı öngörülüyor.

ROG 9 serisi hakkında henüz fazla bilgi bulunmasa da, selefi ROG Phone 8 serisinin özellikleri, yeni modelden neler beklenebileceğine dair ipuçları veriyor. ROG Phone 8 ve 8 Pro, sırasıyla aydınlatmalı RGB logoya ve Mini-LED programlanabilir matrise sahipti. Ön tarafta ise, 2500 nit parlaklığa kadar çıkan 165Hz FHD+ LTPO AMOLED ekran bulunuyordu. Baz model, 12 veya 16GB RAM seçenekleri sunarken, Pro model 16GB veya 24GB RAM ile geliyordu. Depolama alanı olarak, baz model 256GB UFS 4.0 sunarken, Pro model 512GB veya 1TB seçenekleri sunuyordu.

Her iki model de, 50MP ana kamera, 32MP 3x telefoto ve 13MP 13mm ultra geniş açı kameralarıyla donatılmıştı. Bu özelliklerin benzerlerinin veya daha gelişmiş versiyonlarının, ROG 9 serisinde de yer alması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir